Radiofrekwencja mikroigłowa – termolifting

Nowość w Naszym Gabinecie

Radiofrekwencja mikroigłowa (termolifting) to innowacyjny zabieg polegający na połączeniu dwóch metod: nakłuwania skóry za pomocą mikroigieł oraz generowania fal radiowych w kierunku miejsc nakłucia. Określany jest mianem „nieoperacyjnego liftingu”, bowiem działa jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry. Mikronakłucia to minimalne mechaniczne uszkodzenia, które pobudzają skórę do regeneracji. 

Dzięki przeniesieniu przepływu fal elektromagnetycznych bezpośrednio w głąb skóry właściwej na precyzyjnie ustawioną głębokość, włókna kolagenowe w skórze napinają się, a także pobudzane są naturalne procesy wytwarzania nowych włókien. W odróżnieniu od zabiegów z wykorzystaniem laserów, największe natężenie prądu występuje na głębokości nawet do 3,5 mm skóry, co chroni naskórek, a jednocześnie daje spektakularne efekty. 

Spektrum działania radiofrekwencji mikroigłowej jest nadzwyczaj szerokie. Szczególnie polecana jest do redukcji blizn i rozstępów – nawet tych wieloletnich. Rewelacyjnie wspomaga likwidację wiotkiej skóry – zaletą zabiegu jest jego uniwersalność, bowiem zapewnia widoczną poprawę napięcia i jędrności skóry w dowolnym obszarze ciała. Poprawia owal twarzy, spłyca zmarszczki oraz bruzdy bez względu na ich umiejscowienie, pozwala pożegnać się z asymetrią twarzy czy „drugim podbródkiem”. To doskonały wybór w przypadku utraty jędrności skóry w okolicach brzucha, ud czy pośladków. 

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest też nadmierna potliwość – wykonanie zabiegu w okolicach gruczołów potowych pozwala wyraźnie zredukować ten problem. W przypadku tej metody ryzyko przebarwień zminimalizowane jest praktycznie do zera, zatem z zabiegu można korzystać przez cały rok.