MEDYCYNA ESTETYCZNA

Peeling medyczny to zabieg, którego celem jest poprawa ogólnego stanu estetycznego skóry. Peeling polecany jest osobom, które posiadają przebarwienia na skórze, poszarzałą cerę, problemy łojotokowe, trądzik, zmarszczki, a także tym, których skóra utraciła jędrność. Peeling może zostać wykonany na dowolnej partii ciała – twarzy, szyi, dekolcie, udach, plecach itd. Dzięki peelingowi medycznemu można pozbyć się wielu niedoskonałości skóry, jak również wyleczyć choroby. Istnieje kilka rodzajów peelingów medycznych, które określane są jako peelingi chemiczne. Wybór odpowiedniego zabiegu podyktowany jest indywidualnymi właściwościami skóry oraz jej potrzebami. Nasz wykwalifikowany personel pomoże w doborze odpowiedniego zabiegu, właściwych produktów, a także stężenia do peelingu.

Zabieg depilacji laserowej przy użyciu lasera Light Sheer to sposób na skuteczne pozbycie się niechcianych włosków z dowolnych partii ciała. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym i jest wykonywana w krótkim czasie z gwarancją pełnego bezpieczeństwa. Działanie lasera nie jest szkodliwe dla organizmu, co jest potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Zasada działania tego nowoczesnego urządzenia jest bardzo prosta. Wiązka energii wnika przez skórę i niszczy mieszek włosowy, dzięki temu usunięcie włosów na skórze ciała odbywa się w formie trwałej. Aby zabieg dał efekt pod postacią gładkiej skóry należy przeprowadzić kilka zabiegów depilacji laserowej w odpowiednich odstępach czasu. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualne dla każdej osoby, ponieważ uzależniona jest to od typu karnacji oraz rodzaju włosa, a także faz jego wzrostu.

Zastosowanie odpowiedniej głowicy podczas wykonywania zabiegu ma ogromne znaczenie. W naszym gabinecie dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług, dlatego zapewniamy, że głowice są nowe i regularnie wymieniane, aby mogły być najbardziej skuteczne. Posiadamy sprzęt oryginalny, który posiada niezbędną dokumentację potwierdzającą jego pochodzenie. Wykwalifikowany personel zadba o komfort podczas wykonywania zabiegu oraz wspaniałe efekty, które pozwolą uwolnić się od uciążliwej depilacji włosów.

Terapia mikroigłowa to zabieg, który polega na nakłuciu specjalnymi igłami skóry, aby możliwe było rozpoczęcie tak zwanych procesów naprawczych, podczas których zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Efekty zabiegu są bardzo satysfakcjonujące – skóra staje się odmłodzona, jędrniejsza, jej koloryt zostaje wyrównany. Dzięki terapii mikroigłowej możliwe jest leczenie blizn oraz rozstępów. Zabieg ten polecany jest także do redukcji cellulitu, pozbycia się rozszerzonych porów skóry czy ogólnej profilaktyki starzeniowej skóry. Podczas wykonywania nakłuć do skóry wprowadzane są specjalne substancje aktywne.

Zabieg jest praktycznie nieodczuwalny. Mikroigiełki zostały wykonane tak, aby dawały maksymalny komfort podczas zabiegu oraz by gwarantowały najlepsze efekty po zabiegu. Dzięki produkcji kolagenu oraz elastyny zwiększa się grubość skóry.

Aby rezultaty zabiegu były jeszcze lepsze należy przeprowadzić je w formie seryjnej. Każda klientka otrzymuje własny roller, który jest dezynfekowany po zabiegu, a następnie wykorzystywany podczas każdego kolejnego zabiegu w naszym gabinecie.

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych, niechirurgicznych zabiegów wykonywanych w celu leczenia łysienia. Wskazania do leczenia przy pomocy mezoterapii to między innymi łysienie plackowate, łysienie typu męskiego oraz łysienie rozlane. Zabieg polecany jest ponadto osobom, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, który spowodowany może być ciążą, zmianami hormonalnymi, chorobą czy zbyt ubogą w składniki odżywcze dietą. Mezoterapia może być przeprowadzana w formie zabiegu profilaktycznego.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnie przygotowanym preparatem, który jest dobierany indywidualnie do potrzeb i problemów pacjenta. Preparat nie tylko pobudza wzrost nowych włosów poprzez dostarczenie odpowiednich substancji aktywnych, ale także hamuje proces łysienia.

Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się po przeprowadzeniu serii kilku zabiegów, które są dostosowywane do pacjenta. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, który nie daje żadnych skutków ubocznych.

Mezoterapia igłowa to bardzo popularny zabieg, którego celem jest odmłodzenie skóry. Ta technika zabiegu stosowana jest również do profilaktyki starzeniowej skóry. Ostrzykiwanie wybranych partii ciała pozwala na wprowadzenie w głąb skóry specjalnych substancji aktywnych. Nakłucia powodują stymulację naskórka oraz skóry, dzięki czemu poprawie ulega mikrokrążenie pod skórą.

Mezoterapia igłowa polecana jest do regenerowania i odmładzania skóry, usuwania rozstępów i blizn, ujędrniania i nawilżania, usuwania fałd tłuszczowych, wzmacniania mieszków włosowych oraz zwalczania problemów skóry głowy, na przykład łupieżu. Zabieg może zostać przeprowadzony w dowolnym obszarze ciała – na twarzy, rękach, pośladkach, brzuchu, skórze głowy, dekolcie, dłoniach czy szyi.

Aby efekty zabiegu były maksymalnie satysfakcjonujące konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Niemniej jednak już wykonanie jednego zabiegu daje widoczne efekty. Ta niechirurgiczna metoda pozwala osiągnąć wspaniałe rezultaty, które dodatkowo są długotrwałe. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, który przeprowadzany jest w krótkim okresie czasu.

Nici liftingujące PDO to produkt wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. Nici wykorzystywane są głównie do przeprowadzania zabiegów odmładzających oraz rewitalizacyjnych skóry całego ciała. W przypadku twarzy nici PDO poleca się między innymi do wygładzania zmarszczek, niewelowania opadających powiek, ujędrniania policzków, usuwania fałdy podbródkowej. W przeciwieństwie do zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej, implantowanie nici PDO jest znacznie efektywniejsze, ponieważ nie następuje blokowanie mięśni mimicznych, co często wiąże się z nienaturalnym efektem. Nici PDO wykorzystywane są także do wykonywania zabiegów całego ciała. Stosuje się je do poprawiania wyglądu i jędrności piersi, usuwania rozstępów, usuwania fałd tłuszczowych.

Wprowadzenie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł jest szybkie i bezpieczne. Nici rozpuszczają się samoistnie po około 240 dniach. Polidioksanon, czyli materiał z którego wykonane są nici rozpuszcza się i aktywuje produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowywania się, efekty po zabiegu są natychmiastowe, natomiast nici są niewyczuwalne dla pacjenta.

Nici COG to najbardziej popularne typy nici stosowane do zabiegów liftingu twarzy. Nici charakteryzują się bardzo specyficzną budową, ponieważ posiadają specjalne haczyki, które po implantacji otwierają się, tworząc specjalne podparcie dla opadających tkanek. Nici zbudowane są z polidioksanonu – materiału, który rozpuszcza się samoistnie w tkance.

Efekty przeprowadzenia zabiegu implantacji są wspaniałe. Skóra jest odmłodzona, znikają zmarszczki, następuje lifting skóry. Zabiegi te polecane są również do niwelowania opadających powiek, rozjaśniania skóry oraz zwężania porów. Ponadto, nici COG można stosować do modelowania wybranych partii ciała, jak również do ujędrniania, na przykład ud czy pośladków.

Zabieg implantowania nici jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do codziennej aktywności.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to zabieg dedykowany wszystkim tym osobom, które pragną poprawić jędrność i gęstość swojej skóry, usunąć oznaki starzenia, zniwelować cienie lub worki pod oczami, skutecznie leczyć łysienie, ujednolicić kolor skóry czy zregenerować skórę po przeprowadzonych zabiegach. Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest z krwi pacjentki, jest to zatem skuteczna metoda leczenia przy pomocy własnej krwi. Krew przed użyciem zabiegu mezoterapii zostaje odpowiednio przygotowana – poprzez odwirowanie jej. Dzięki wstrzyknięciu osocza następuje stymulacja produkcji kolagenu, syntezy DNA, poprawie ulega mikrokrążenie. Osocze może zostać również podane w innej formie.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, wykonywany jest w sterylnych warunkach. Przed jego przeprowadzeniem konieczne jest pobranie krwi pacjentki. Efekty zabiegu są zauważalne po około 14 dniach. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak po wykonaniu serii zabiegów.

Kwas hialuronowy to substancja, która wykorzystywana jest popularnie podczas zabiegów medycyny estetycznej na całym świecie. Dzięki niej możliwe jest odmładzanie skóry, a tym samym wypełnianie zmarszczek oraz modelowanie ciała i twarzy. Kwas hialuronowy znajduje się w ciele każdego człowieka, jednak wraz z wiekiem jest go coraz mniej, czego efekty można szybko zauważyć pod postacią mniej sprężystej skóry czy występowania bruzd i zmarszczek.

Kwas hialuronowy może zostać wykorzystany jako wypełniacz zmarszczek. Kwas wprowadza się poprzez iniekcję do wybranego obszaru twarzy. Najczęściej przeprowadzane zabiegi to usuwanie zmarszczek między brwiami oraz fałdami nosowymi i wargowymi, kurzych łapek, zmarszczek na czole. Dla podniesienia komfortu naszych pacjentów, oferujemy znieczulenie miejscowe podczas wykonywania zabiegu. Po przeprowadzonym zabiegu wypełniania zmarszczek efekty są niemalże natychmiastowe – zmarszczki ulegają zdecydowanemu spłyceniu, a skóra staje się nawilżona i bardziej jędrna. Zabieg gwarantuje efekty do maksymalnie 18 miesięcy – po tym czasie należy go powtórzyć dla podtrzymania efektu.

Wolumetria twarzy to zabieg polegający na podaniu kwasu hialuronowego za pomocą igły lub specjalnej kaniuli w wybrane obszary twarzy. Najczęściej kwas podaje się w okolice, które są najbardziej narażone na wiotczenie i występowanie zmarszczek, czyli policzków, ust, fałd nosowo-wargowych. Dzięki wolumetrii można uzyskać znaczne odmłodzenie skóry, zredukowanie zagłębień skóry, poprawę całościowego owalu twarzy, wymodelowanie kości policzkowych oraz nadanie gładkości skórze. Efekty zabiegu utrzymują się do 18 miesięcy.

Powiększanie ust to zabieg, na który równie chętnie decydują się kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg polega na podaniu specjalnego preparatu z kwasem hialuronowym przy pomocy igły lub kaniuli, który ma za zadanie wypełnić usta, podkreślić ich kontur oraz zwiększyć poziom ich nawilżenia. Ponadto, dzięki temu zabiegowi można poprawić symetrię ust, zredukować zmarszczki powstałe wokół ust, a także podnieść kąciki ust. Efekty zabiegu utrzymują się w zwykle od 6 do 9-12 miesięcy, uzależnione jest to od wielu indywidualnych czynników.