MEDYCYNA ESTETYCZNA

Mezoterapia igłowa jako terapia łysienia

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych, niechirurgicznych zabiegów wykonywanych w celu leczenia łysienia. Wskazania do leczenia przy pomocy mezoterapii to między innymi łysienie plackowate, łysienie typu męskiego oraz łysienie rozlane. Zabieg polecany jest ponadto osobom, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, który spowodowany może być ciążą, zmianami hormonalnymi, chorobą czy zbyt ubogą w składniki odżywcze dietą. Mezoterapia może być przeprowadzana w formie zabiegu profilaktycznego.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnie przygotowanym preparatem, który jest dobierany indywidualnie do potrzeb i problemów pacjenta. Preparat nie tylko pobudza wzrost nowych włosów poprzez dostarczenie odpowiednich substancji aktywnych, ale także hamuje proces łysienia.

Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się po przeprowadzeniu serii kilku zabiegów, które są dostosowywane do pacjenta. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, który nie daje żadnych skutków ubocznych.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to bardzo popularny zabieg, którego celem jest odmłodzenie skóry. Ta technika zabiegu stosowana jest również do profilaktyki starzeniowej skóry. Ostrzykiwanie wybranych partii ciała pozwala na wprowadzenie w głąb skóry specjalnych substancji aktywnych. Nakłucia powodują stymulację naskórka oraz skóry, dzięki czemu poprawie ulega mikrokrążenie pod skórą.

Mezoterapia igłowa polecana jest do regenerowania i odmładzania skóry, usuwania rozstępów i blizn, ujędrniania i nawilżania, usuwania fałd tłuszczowych, wzmacniania mieszków włosowych oraz zwalczania problemów skóry głowy, na przykład łupieżu. Zabieg może zostać przeprowadzony w dowolnym obszarze ciała – na twarzy, rękach, pośladkach, brzuchu, skórze głowy, dekolcie, dłoniach czy szyi.

Aby efekty zabiegu były maksymalnie satysfakcjonujące konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Niemniej jednak już wykonanie jednego zabiegu daje widoczne efekty. Ta niechirurgiczna metoda pozwala osiągnąć wspaniałe rezultaty, które dodatkowo są długotrwałe. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, który przeprowadzany jest w krótkim okresie czasu.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który wspomaga regenerację skóry, poprawiając jej jędrność i elastyczność. Dzięki aktywnym składnikom, takim jak kwas hialuronowy czy polinukleotydy, stymulują one produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy struktury skóry. Zabieg polecany jest zarówno dla osób z oznakami starzenia się skóry, jak i dla tych, które pragną poprawić wygląd skóry po przebytych urazach czy bliznach.

Implantowanie Nici PDO

Nici liftingujące PDO to produkt wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. Nici wykorzystywane są głównie do przeprowadzania zabiegów odmładzających oraz rewitalizacyjnych skóry całego ciała. W przypadku twarzy nici PDO poleca się między innymi do wygładzania zmarszczek, niewelowania opadających powiek, ujędrniania policzków, usuwania fałdy podbródkowej. W przeciwieństwie do zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej, implantowanie nici PDO jest znacznie efektywniejsze, ponieważ nie następuje blokowanie mięśni mimicznych, co często wiąże się z nienaturalnym efektem. Nici PDO wykorzystywane są także do wykonywania zabiegów całego ciała. Stosuje się je do poprawiania wyglądu i jędrności piersi, usuwania rozstępów, usuwania fałd tłuszczowych.

Wprowadzenie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł jest szybkie i bezpieczne. Nici rozpuszczają się samoistnie po około 240 dniach. Polidioksanon, czyli materiał z którego wykonane są nici rozpuszcza się i aktywuje produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowywania się, efekty po zabiegu są natychmiastowe, natomiast nici są niewyczuwalne dla pacjenta..

Osocze i fibryna bogatopłytkowa

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to zabieg dedykowany wszystkim tym osobom, które pragną poprawić jędrność i gęstość swojej skóry, usunąć oznaki starzenia, zniwelować cienie lub worki pod oczami, skutecznie leczyć łysienie, ujednolicić kolor skóry czy zregenerować skórę po przeprowadzonych zabiegach. Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest z krwi pacjentki, jest to zatem skuteczna metoda leczenia przy pomocy własnej krwi. Krew przed użyciem zabiegu mezoterapii zostaje odpowiednio przygotowana – poprzez odwirowanie jej. Dzięki wstrzyknięciu osocza następuje stymulacja produkcji kolagenu, syntezy DNA, poprawie ulega mikrokrążenie. Osocze może zostać również podane w innej formie.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, wykonywany jest w sterylnych warunkach. Przed jego przeprowadzeniem konieczne jest pobranie krwi pacjentki. Efekty zabiegu są zauważalne po około 14 dniach. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak po wykonaniu serii zabiegów.

Kwas Hialuronowy - wypełnianie, wolumetria, powiększanie ust

Kwas hialuronowy to substancja, która wykorzystywana jest popularnie podczas zabiegów medycyny estetycznej na całym świecie. Dzięki niej możliwe jest odmładzanie skóry, a tym samym wypełnianie zmarszczek oraz modelowanie ciała i twarzy. Kwas hialuronowy znajduje się w ciele każdego człowieka, jednak wraz z wiekiem jest go coraz mniej, czego efekty można szybko zauważyć pod postacią mniej sprężystej skóry czy występowania bruzd i zmarszczek.

Kwas hialuronowy może zostać wykorzystany jako wypełniacz zmarszczek. Kwas wprowadza się poprzez iniekcję do wybranego obszaru twarzy. Najczęściej przeprowadzane zabiegi to usuwanie zmarszczek między brwiami oraz fałdami nosowymi i wargowymi, kurzych łapek, zmarszczek na czole. Dla podniesienia komfortu naszych pacjentów, oferujemy znieczulenie miejscowe podczas wykonywania zabiegu. Po przeprowadzonym zabiegu wypełniania zmarszczek efekty są niemalże natychmiastowe – zmarszczki ulegają zdecydowanemu spłyceniu, a skóra staje się nawilżona i bardziej jędrna. Zabieg gwarantuje efekty do maksymalnie 18 miesięcy – po tym czasie należy go powtórzyć dla podtrzymania efektu.

Wolumetria twarzy to zabieg polegający na podaniu kwasu hialuronowego za pomocą igły lub specjalnej kaniuli w wybrane obszary twarzy. Najczęściej kwas podaje się w okolice, które są najbardziej narażone na wiotczenie i występowanie zmarszczek, czyli policzków, ust, fałd nosowo-wargowych. Dzięki wolumetrii można uzyskać znaczne odmłodzenie skóry, zredukowanie zagłębień skóry, poprawę całościowego owalu twarzy, wymodelowanie kości policzkowych oraz nadanie gładkości skórze. Efekty zabiegu utrzymują się do 18 miesięcy.

Powiększanie ust to zabieg, na który równie chętnie decydują się kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg polega na podaniu specjalnego preparatu z kwasem hialuronowym przy pomocy igły lub kaniuli, który ma za zadanie wypełnić usta, podkreślić ich kontur oraz zwiększyć poziom ich nawilżenia. Ponadto, dzięki temu zabiegowi można poprawić symetrię ust, zredukować zmarszczki powstałe wokół ust, a także podnieść kąciki ust. Efekty zabiegu utrzymują się w zwykle od 6 do 9-12 miesięcy, uzależnione jest to od wielu indywidualnych czynników.